Меню

Науково-дослідницька робота на факультеті

За часи існування факультету міжнародних економічних відносин було створено декілька наукових шкіл, а саме: на кафедрі міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД: «Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства» під керівництвом проф. Піддубного І.О.; «Інституційне забезпечення розвитку міжнародного бізнесу» під керівництвом проф. Липова В.В.; «Маркетингове забезпечення розвитку міжнародного бізнесу» під керівництвом проф. Шталь Т.В. На кафедрі педагогіки, іноземної філології та перекладу: «Формування досвіду міжкультурної комунікації (МКК) майбутніх фахівців економіки у процесі вивчення іноземних мов» під керівництвом проф. Колбіної Т.В. та на кафедрі туризму: «Крос-культурний менеджмент, психологія та навички ділового спілкування у туризмі» під керівництвом проф. Сущенко О.А.

При цих школах підготовлено 3 докторів наук та більш ніж 15 кандидатів наук; надруковано 15 підручників та більш ніж 30 монографій та навчальних посібників.

З року в рік неухильно зростає рівень наукової роботи студентів факультету завдяки плідній їх співпраці з викладачами кафедр у підготовці до участі у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських олімпіадах. Переможцями та призерами Всеукраїнських конкурсів наукових студентських робіт та Всеукраїнських олімпіад зі спеціальностей «Міжнародна економіка», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та «Туризм» за останнє десятиліття стали понад 40 студентів.

Крім того, кафедри факультету постійно беруть активну участь в організації та проведенні різних олімпіад, конкурсів та конференцій. Кафедра міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД кожного року відповідальна за секції «Міжнародна конкуренція та конкурентоспроможність» (керівник: к.е.н., професор Піддубний І.О.) та «Актуальні проблеми розвитку науки та інновацій» (керівник: д.е.н., професор Матюшенко І.Ю.) на щорічній Міжнародній науково-практичній конференції «Конкурентоспроможність та інновації: проблеми науки та практики», яку присвячено видатному вченому-економісту О.Г. Ліберману, яка сумісно проводиться з Науково-дослідним центром індустріальних проблем розвитку НАН України.

З 2017 по 2019 рр. кафедра туризму забезпечила проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 242«Туризм». Крім того, кожного року кафедра педагогіки, іноземної філології та перекладу відповідальна за секцію «Сучасні педагогічні технології в навчанні менеджменту» на щорічній Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми управління підприємствами: теорія та практика». Також кафедрою педагогіки, іноземної філології та перекладу регулярно проводяться наукові семінари та мікроуроки з використанням Smart board у ході розвитку діалогічного та монологічного мовлення на заняттях з іноземних мов.

Викладачі кафедр факультету виконують наукові дослідження з тематики робіт, які виконуються на замовлення провідних державних підприємств, міжнародних компаній та Міністерства освіти та науки України, які входять до переліку найважливіших наукових проектів, що фінансуються за кошти держбюджету.